Nu är Korpens första rond spelad och den andra är lottad – liksom resterande ronder i division 2 för övrigt. Som vanligt är det hemmalaget som har svart på bord 1 och 3.

Division 1

Löten                                                        Baldersskolan 2.0        3 – 0
Henrik Malm Lindberg                             Seved Nylund                    1-0                
Thomas Johansson                                    Jan Lindegren                     1-0
Per Bjelvenmark                                       Staffan Hermodsson           1- 0

Korpgluggarna                                           Mäklarcentrum Allan Bytar  0-3
Lars Lindhagen                                         Magnus Holm                      0-1
Anders Vallgren                                       Peter Bytar                          0-1
Magnus Dahnberg                                   Anders Jansson                   0-1

GuThoMi                                                  Seniorerna 1                      2½-½            
Thomas Franzén                                       Börje Jansson                      remi             
Henryk Dolata                                          Gunnar Marklund               1 – 0            
David Foster                                              Sture Olsson                        1  – 0

Uppresor                                                  Hörnhästen                        1-2 
Joakim Brandberg                                    Stefan Bergman                 0-1
Lars Falk                                                    RickardMyrberg                 1-0
Nils-Erik Berglund                                    Kenneth Ekman                  0-1 

Kungsängsliljan                                       Frirond                               2 poäng

Division 2

Seniorerna II                   Dragtvång                                              1  –  2          
Åke Husman                    Thore Agnäs                                          0-1              
Sture Almqvist                Lars Pettersson                                     remi
Olle Andersson               Kurt Ågren                                             remi

Stalemates                      0-0-0                                                       1-2                

Leif Lundqvist                Henrik Arfwedson                              0-1                 

Per Nyberg                         Pawel Niekrasz                                  1 – 0

Erik Eriksson                    Grim Kalman                                         0 – 1

Höganäs                    N2d2                                           ½ – 2½  
Åke Bendz                        Leif Karlsson                                          0 -1
Anders Uddgren            Ashoke Mitra                                        0 – 1
Benny Kullinger              Albin Molin                                            remi