KORPEN 2013                  DIV I

Rond 1                                                3 september

Bytar (2)                                               Ekeby Bruk (1)                2½ – ½
Magnus Holm                                      Thomas Franzén            1-0
Peter Bytar                                           Kurt Ekelund                   remi
Anders Jansson                                   Henryk Dolata                1-0

Uppresor (4)                                         Löten (3)                          ½ – 2½
Malte Burwick                                      Henrik Lindberg             remi
Joakim Brandberg                               Thomas Johansson       0-1
Åke Bendz                                             Josef Styf                         0-1

Seniorerna (6)                                     Hörnhästen (5)              1 – 2
Börje Jansson                                     Stefan Bergman             1-0
Gunnar Marklund                                Fredrik Attefall               0-1
Bo Eriksson                                         Per-Arne Nygren           0-1

Mammas Gossar (7)                          frirond                              2 poäng

 

Rond 2                                                    10 september

Löten                                                     Bytar
Hörnhästen                                           Mammas Gossar
Ekeby Bruk                                           Seniorerna
Uppresor                                               frirond                              2 poäng

Rond 3                                                    17 september

Rond 4                                                    1 oktober

Rond 5                                                    8 oktober

KORPEN 2013                  DIV II

Rond 1                                                    3 september

Seniorerna II                                        USSS                             3 – 0
Nils Lundahl                                         Joakim Nilsson              1-0
Göran Lindh                                          Peter A Svensson        1-0
Åke Husman                                         Alexander Thoresson   1-0

0-0-0                                                     Dragtvång                   ½ – 2½
Ashoke Mitra                                        Lasse Pettersson           0-1
Per Nyberg                                           Thore Agnäs                  remi
Pawel Niekrasz                                    Kurt Ågren                      0-1

Björnligan                                              Rising Stars                  0-3
Jonny Jansson                                      Shyam Ranganathan    0-1
Alexander Eriksson                             Erik Thörnblad                0-1
Erik Eriksson                                         Dylan Frantz                   0-1

Rond 2                                                    10 september
Seniorerna II                                         0-0-0
Dragtvång                                             Björnligan
USSS                                                     Rising Stars

Rond 3                                                    17 september
Björnligan                                              Seniorerna II
0-0-0                                                       USSS
Risig Stars                                              Dragtvång

Rond 4                                                    1 oktober

Seniorerna II                                        Rising Stars
0-0-0                                                       Björnligan
USSS                                                        Dragtvång

Rond 5                                                    8 oktober

Björnligan                                              USSS
Rising Stars                                           0-0-0
Dragtvång                                             Seniorerna II