Kategorier
Uncategorized

Novemberslaget preliminär deltagarlista uppdaterat fredag morgon

Se också http://chess-results.com/tnr85607.aspx?lan=6 Ytterligare anmälan från Filip Myrberg Örebro SS Rating 1305.

1
  Storskog   Thomas SWE 1600 Kungstornet
2   Hörngren   Jan SWE 1581 Örebro SS
3   Widarsson   Johannes SWE 1573 Upsala ASS
4   Pantzar   Milton SWE 1555 Täby SK
5   Hörngren   Joar SWE 1535 Örebro SS
6   Nyberg   Per SWE 1520 Upsala ASS
7   Svensson   John SWE 1514 Västerås SK
8   Lindström   Arne SWE 1509 Borlänge SK
9   Wegblad   Mikael SWE 1484 Borlänge SK
10   Nilsson   Lars SWE 1466 Falun/Bjursås SK
11   Hörngren   Elias SWE 1442 Örebro SS
12   Mitra   Kaberi SWE 1425 Uppsala SSS
13   Ranganathan   Shyam SWE 1400 Upsala ASS
14   Wahlberg   Viktor SWE 1393 Hedemora SS
15   Ljunggren   Teddie SWE 1390 Hedemora SS
16   Seestrand   Felix SWE 1374 Uppsala SSS
17   Bernhard   Jonathan SWE 1373 Heby SS
18   Larsson   Erik SWE 1356 Uppsala SSS
19   Myklebust   Rasmus SWE 1354 Västerås SK
20   Lundberg   Annika SWE 1340 Borlänge SK
21   Lööf   Michael SWE 1311 SK 33
    Myrberg, Filip SWE 1305 Örebro SS
22   Ljungstam   Dan SWE 1300 Rånäs SK
23   Idris   Samir SWE 1300 Upsala ASS
24   Cardenas   William SWE 1250 Uppsala SSS
25   Carmegren   Christer SWE 1217 Västerås SK
26   Eriksson   Edward SWE 1210 SK33
27   Hansson   Joakim SWE 1178 SK 33
28   Antonic   Svensson Peter SWE 1163 Uppsala SSS
29   Sjödin   Michael SWE 1107 Västerås SK
30   Hassan   Ous SWE 1100 Borlänge SK
31   Eriksson   Erik SWE 1081 SK33
32   Eriksson   Alexander SWE 1062 SK33
33   Nilsson   Joakim SWE 1051 Uppsala SSS
34   Thoresson   Alexander SWE 1035 Uppsala SSS
35   Koyi   Alan SWE 1000 Uppsala SSS
36   Nilsson   Dag SWE 1000 Uppsala SSS
37   Nilsson   Erik SWE 1000 Uppsala SSS
38   Jäppinen   Erland SWE 1000 Uppsala SSS
Kategorier
Uncategorized

Uppsala möte deltagarlista uppdaterat fredag morgon

Så här långt har vi ett både stort och starkt startfält. Hör av dig om du anmält dig men inte finns med på listan. Vi uppdaterar igen under fredag. Anmäl er genom att betala in 350 kr till pg 33 78 39 – 5. Om du är GM, WGM, IM eller WIM betalar du ingen startavgift, juniorer betalar 200 kr. Se också länken på http://chess-results.com/tnr85439.aspx?lan=6 Deltagarlista för Uppsala Möte:

1 GM Karlsson Lars SWE 2456 SK Rockaden
2 IM Poley Vladimir BLR 2439 Sollentuna SK
3 FM Jansson Börje SWE 2330 Upsala ASS
4 Pettersson Anders SWE 2323 Team Viking
5 FM Lögdahl Harald SWE 2295 Eskilstuna SK
6 Lind Jan-Olof SWE 2258 Örebro SS
7 Rosberg Simon SWE 2257 Linköpings ASS
8 Johansson Carl Fredrik SWE 2231 Upsala ASS
9 Ängskog Kent SWE 2213 Horndals SK
10 Thorgeirsson Sverrir ISL 2208 Upsala ASS
11 Karlsson Jörgen SWE 2197 Västerviks ASK
12 Fritz Anton SWE 2172 Västerviks ASK
13 Mattsson Michael SWE 2167 SK 64
14 Svensson Anders SWE 2132 Västerviks ASK
15 Kicin Almir SWE 2119 Upsala ASS
16 Tiger-Norqvist Axel SWE 2095 Horndals SK
17 Ekelund Kurt SWE 2062 Nyköping
18 Persson Staffan SWE 2052 Upsala ASS
19 Sandquist Hans SWE 2032 Borlänge SK
20 Marklund Gunnar SWE 1999 Schack 78
21 Andersson Alexis SWE 1988 SK33
22 Waara Jörgen FIN 1986 SK 64
23 Sjödin Mats SWE 1960 Västerås SK
24 Kruuse Peter SWE 1958 Västerås SK
25 Jansson Jonny SWE 1929 Schack 78
26 Binda Federico ITA 1905 Italien
27 Berglund Nils Erik SWE 1902 Upsala ASS
28 Wiklund Johan SWE 1899 Schack-08
29 Lundahl Nils SWE 1892 Upsala ASS
30 Nyberg Bo SWE 1887 Upsala ASS
31 Wester Fredrik SWE 1860 Västerås SK
32 Gunnarsson Lennart SWE 1854 SS Gambit
33 Sparv Joakim SWE 1847 Örebro SS
34 Myrberg Rickard SWE 1840 Schack 78
35 Lindberg Sture SWE 1839 SK Kristallen
36 Pettersson Kjell-Erik SWE 1804 SS Gambit
37 Husman Åke SWE 1796 Upsala ASS
38 Pyhälahti Kai SWE 1780 Västerås SK
39 Lindh Göran SWE 1772 Upsala ASS
40 Lundberg Björn SWE 1745 Borlänge SK
41 Pettersson Karl-Axel SWE 1743 Heby SS
42 Bannout Edvin SWE 1723 Uppsala SSS
43 Bäcklin Torbjörn SWE 1710 Upsala ASS
44 Mitra Ashoke SWE 1702 Upsala ASS
45 Nurmi Åke SWE 1694 Västerås SK
46 Ekman Kenneth SWE 1669 Upsala ASS
47 Eriksson Patrik SWE 1668 SK 33
48 Silfver Thomas SWE 1659 SK Pjäsen
49 Åstrom Anders SWE 1649 Bodens SK
50 Jansson Torolf FIN 1642 SS Gambit
51 Samuelsson Niclas SWE 1633 Hedemora SS
52 Hassan Munther SWE 1607 Borlänge SK
53 Roos Daniel SWE 1473 Uppsala SSS